FİRMA HAKKINDAEMES Denizcilik ve Nakliyat A.Ş. ülkemizin ilk Türk bayraklı konteyner hat taşımacılığını gerçekleştirmek amacıyla Temmuz 1996'da kurulmuştur. Ticari unvanı 1 Ocak 2010 tarihi itibariyle “Arkas Konteyner Taşımacılık A.Ş.” olarak değiştirilen EMES Denizcilik ve Nakliyat A.Ş., “Arkas Line” marka adıyla hizmetlerine devam etmektedir.
 

Arkas Line, Arkas Holding' in uluslararası taşımacılıktaki 76 yıllık tecrübesini arkasına alarak, Arkas işletmesi altındaki 20 konteyner gemisi ile Karadeniz, Akdeniz ve Batı Afrika limanları arasında düzenli hat taşımacılığı yapıyor.
 

Faaliyetlerine, Türk limanlarına uğramayan büyük tonajlı gemilere malları aktarmak ve bu gemilerden inen yükleri taşımak üzerine kurulu feeder servisi ile başlayan Arkas Konteyner Taşımacılık A.Ş. ( Arkas Line ) bugün, gelişen ve büyüyen pazarın oluşturduğu ihracat ve ithalat taleplerini karşılamak üzere, bünyesinde "open top", "high cube", "flatrack", "paletwide" ve “reefer” gibi özel ekipmanları da barındıran yaklaşık 126.500 TEU'luk konteyner parkı ile düzenli olarak hat servisi sağlamaktadır. Feedering servisi, Emes Feedering S.A.M şirketi bünyesinde devam etmektedir.
 

Türk bayraklı gemilerle verilen servislerde, kabotaj sınırlaması olmadığından Türk limanları arasındaki konteyner hareketleri, en güvenli şekilde gerçekleştirilmektedir. 


Şirketimiz bünyesinde ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi ve ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sisteminden oluşan Entegre Yönetim Sistemi kurulu bulunmaktadır. 


Kalite, Çevre, İş Sağlığı&Güvenliği Politikamız


Belgelerimiz

Emergency Bunker Surcharge (EBS) Duyurusu 
© 2014 Arkas Konteyner Taşımacılık A.Ş. - Bu sitede kullanılan resim ve belgeler orijinal olup tüm hakları ARKAS'a aittir.
İzinsiz kullanılamaz. - Site Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası
BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ